نتایج جستجو برای عبارت :

کشف استعدادها و توانایی ها

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اخیر فرمانده کل و جمعی از فرماندهان نیروی زمینی ارتش، از شهید عباس بابایی و چند شهید شاخص دیگر از ارتش به‌عنوان نمونه‌هایی که می‌توان آن‌ها را به‌عنوان الگو به ملت و امت اسلامی نشان داد، یاد کردند.ایشان در دیدارها و مناسبت‌های مختلف، بارها به ستاره‌های درخشان ارتش اشاره کرده و پرورش اینگونه استعدادها در ارتش جمهوری اسلامی ایران را یکی از برکات انقلاب اسلامی دانستند که توانست «مس» وجود این استعدادها
مهمترین تصمیمات مدیران

در تلاشی برای بررسی تصمیمات مهم رهبران، موسسه تحقیقاتی Vistage نظر بیش از هزار مدیر عامل شرکت های بزرگ با کارایی بالا و کسب و کارهای کوچک و متوسط (SMB) را به وسیله این پرسش بررسی کرد: تصمیم مهم و کلیدی که امسال گرفتید چیست؟
پاسخ های مدیرعامل ها به پنچ گروه تقسیم شد:

1-مدیریت استعدادها) 37%
برنامه ریزی و شناخت استعدادها، مدیریت منابع انسانی، اصلاح نظام پرداخت حقوق مشارکت و تعهد کارمندان و مدیریت عملکرد

2-مدیریت مشتری) 4۰29%
مخزن استعدادها ، یک بانک اطلاعاتی از نامزدهای احتمالی مشاغلی است که توانایی پاسخگویی به نیازهای فوری و طولانی مدت یک سازمان را دارند. برای ساختن مخزن استعداد، مدیران منابع انسانی باید اهداف شرکت را  به درستی و شفافیت بدانند و اگاه باشند که برای هر یک از اهداف سازمان، نیاز استخدامی  ز طی چند سال آینده چگونه است. آنها باید بدانند که آیا تلاش های آموزشی و مربیگری فعلی  به اندازه کافی قوی هستند که بتوانند جایگاههای خالی داخل سازمان را در آیند
مدیریت استعداد
بر این اساس، توجه فزاینده‌ای در میان پژوهشگران و مدیران سازمانی در خصوص این موضوع به وجود آمده است.پژوهش
حاضر با اتخاذ رویکردی مشابه، به دنبال معرفی مبانی نظری مستحکمی برای
بناگذاشتن تعاریف مختلف در خصوص مدیریت استعداد است؛ ازاین‌رو، از طریق
اجرای پژوهشی کیفی در خصوص تحلیل تحقیقات سابق و با استفاده از روش تحقیق
تحلیل مضمون و روش نمونه‌گیری نظری، به دسته‌بندی هشتگانه جدیدی از نگاه به
استعداد دست یافته است.در نهایت، ه
روش تربیت کودک فرمت فایل دانلودی: .pdfفرمت فایل اصلی: pdfتعداد صفحات: 83حجم فایل: 617قیمت: 8250 تومانبخشی از متن:تربیت کودک شامل سه بخش : نقش معلم ، روش تربیت کودک و عوامل تربیتی کودک می باشد.تربیت کودک یعنی شکوفا کردن استعدادها و برآوردن نیازهای اوست. نیازهای کودک فقط خوراک و پوشاک و محبت و … نیست و استعدادهای او خواندن و نوشتن و انباشتن حافظه نیست. او استعداد نتیجه گیری – فکر- و اندازه گیری و سنجش – عقل- و انتخاب واراده و وجدان هم دارد و لذا نیاز ب
وقتی حوصله هیچکس را ندارم، با خودم درباره تمام داشته هایم حرف میزنم. 
من خیلی استعدادها دارم که باید به خاطرش خدا را شکر کنم. خیلی امکانات دارم که باید قدر آنها را بدانم. 
گاهی ناشکر میشوم...
من تا اینجای کار خیلی خوب پیش آمده ام. خیلی خوب از پس همه چیز برآمده ام. 
فقط احساس تنهایی میکنم. تنهایی سمجی که هرلحظه با من است و تا مغز استخوانم را به درد می آورد. 
+امروز رفتم دانشگاه. فقط من آمده بودم و یکی دیگر. نمیدانید چه حال خوشی دارم که او را دیدم. خد

امیرحسین خالقی

"تفاوت است میان آنکه با مردم برابر رفتار کنیم با اینکه تلاش کنیم آنها را برابر سازیم". (هایک)

برابری البته واژه دلفریبی است، ولی اینکه آدم ها با هم برابرند یا باید برابر باشند، دقیقا یعنی چه؟ همه یک شکل بپوشند و بخورند و زندگی کنند و آموزش ببینند و ...؟ 

به نظر نمی رسد دلپذیر و حتی ممکن باشد که جامعه انسانی را به کلونی حشرات بدل کنیم! تقسیم کار چه می شود؟ تنوع "ذاتی" انسان ها از حیث استعدادها و احتیاج ها را چه کنیم؟
شناخت علاقه، کشف استعدادهای کودک، مهم ترین گام به سوی موفقیت
استعدادیابی در بچه‌ها در حقیقت فقط یافتن توانایی آنها نیست بلکه کمک به پیدا کردن مسیر زندگی آنهاست.  بهترین افراد برای راهنمایی درست جهت انتخاب مسیر زندگی آنها هم می باشند. برخی به اشتباه استعداد را همان IQ یا قدرت یادگیری افراد می دانند و پیرو همین باور  غلط عده ای داشتن هوش را فقط به افراد خاصی محدود می دانند. برای استعدادیابی باید به دنبال هوش های جداگانه باشیم، می گوید: هوش ها
مدیریت استعدادها
   نویسنده: ماریون دواینمایکل سیرت مترجم: عباس توکلی در سالهای اخیر خبرهای زیادی را از شرکتهای بخش خصوصی شنیده ایم که با از دست دادن چند نیرو مهم کام افت کرده اند و شرایط آنها در بازار تغییر کرده است. یکی از دغدغه های اصلی مدیران بخش خصوصی این است که چگونه بتوانند بین نیروهای بااستعداد خود و سایر کارمندان تعادل برقرار کنند و از سوی دیگر توجه ویژهای به خواسته های این گروه داشته باشند زیرا میدانند عدم حضور آنها و یا رفتنشان
تابستانی دیگر فرا رسید و شور و اشتیاق نوجوانان انگیزه ای دوباره برای شروع دوره های تابستانه دوره هایی که با دوستی های جدید و با اجرای برنامه های فرهنگی همراه است تا خلاقیت و استعدادها شکوفا شوند از همین رو ما هم بر آمدیم و برای این دوره طرح تبلیغاتی آماده کردیم که به خدمت شما عزیزان تقدیم می نماییم.
در وجود تک تک ما انسانها نیروها ، استعدادها و توانایی های شگفت انگیزی وجود دارد که اکثر ان ها پنهانی بوده و بسیاری از ما از وجود ان بی خبریم . این مهارت ها و قابلیت های خارق العاده زمانی خود را اشکار می کنند که ما تحت فشار قرار بگیریم . به عبارتی تنها در تنش و فشارهای سخت و دشوار است که زغال وجود ما الماس بیرون می دهد و از دل مشکلات و دشواری ها ریا، خلاقیت و ابتکار و نواوری رخ می نماید .بسیاری از پزشکانی که در میدان های جنگ حضور داشتند و در دشوار ت

شاید دراولین نگاه احساس کنیم که انجام همه امور فوق درمدارس مستلزم پرداخت هزینه های سنگین باشد و مسلما درمدارس دولتی چنین امکانی وجود ندارد، لیکن با کمی تأمل به این نتیجه می رسیم که انجام بسیاری از این پیشنهادات فوق می تواند با درایت ومدیریت صحیح با حداقل بودجه وامکانات انجام شدنی باشد؛ وبه اشکال مختلف می توان شادابی وطراوت را به کودکان و نوجوانان این مرزو بوم هدیه داد ودرنهایت جامعه ای شاد را به وجود آورد که این خود باعث بروز رشد استعداد
نگاه کردن به ظاهر زندگی دیگران و تصور اینکه آنها عالی‌ترین شغل و شادترین روابط را دارند یا پول بیشتر و قیافه‌ی بهتری دارند، کار آسانی است، اما این مقایسه‌ها همیشه منصفانه نیستند، زیرا تک‌تک ما انسان‌ها در جایگاه خودمان منحصر به‌ فرد هستیم و استعدادها، ترس‌ها، تمایلات و اهداف خودمان را داریم.
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
تمدن جدید استعداد را فلج نموده است، ...نمیتوانید حقیقتا باور کنید که تمدن جدیدتاچه اندازه استعداد ذاتی ما رافلج نموده است...اگر چه در ظاهر امر زندگی ما براحتی میگذرد ولی باید دانست وقتی که ما از نیروی صنعتی استفاده نمودیم انرژی طبیعی ما که باید در حدود خصوصیات و استعدادما بکار برده شود عاطل و بیکارمانده و از این حیث موجبات بهم خوردن تعادل مارا فراهم میسازد.
... چون انرژی ما زیاد مصرف ن
سایه‌روشن‌های عصر جدید هم‌زمان با آغاز مرحله نهایی
داوود طالقانی
هر نقد راستینی دو وظیفه سخت را بر عهده دارد: ابتدا باید نشان بدهد که پدیده مورد نقد چرا واقع شده، در صورتی که می­توانست معدوم باشد، و از طرف دیگر نقد راستین می­بایست نشان بدهد که پدیده مورد بحثش چه می­توانست باشد که در حال حاضر نیست. برنامه تلویزیونی عصر جدید به عنوان پدیده نقدشونده در دو سویه نقد سلبی و نقد ایجابی قرار دارد. اگر قصد نیت­خوانی سازندگان و تولیدکنندگان عصر جد
یادگیری انسان و ساماندهی رفتار نوجوان در گرو نشاط و شادابی و هیجانات مثبت اوست و خلاقیت، شکوفایی استعدادها در گرو نشاط و انبساط روحی انجام می‌شود. شکی نیست که یکی از وظایف مهم‌تربیتی مدیریت و برنامه‌ریزی آموزشی مدارس، تشویق نوجوانان به مشارکت و تعاون در همه امور است و آنان می‌توانند با تدوین برنامه‌ریزی آموزشی مناسب به جلب مشارکت دانش‌آموزان در امور مختلف مدرسه اقدام کنند و این موضوع می‌تواند به احساس مفید بودن و دور شدن از انزوا و ک
شاید شما هم اشک شرکت کنندگان برنامه «عصر جدید» علیخانی را دیده باشید، که نمونه کوچکی از آن اجرای دو هنرمند یزدی و کرمانی همراه با رأی کاملاً منفی داوران بود و اشک ریزان این دو نفر که با دل بینندگان و تماشاگران «عصر جدید» بد جور بازی می کرد
ادامه مطلب
سلام بر همگی
من شادی را دوست دارم
شاید در اولین نگاه احساس کنیم که انجام همه امور فوق در مدارس مستلزم پرداخت هزینه های سنگین باشد و مسلما در مدارس دولتی چنین امکانی وجود ندارد لیکن با کمی تامل به این نتیجه می رسیم که انجام بسیاری از این پیشنهادات فوق می تواند با درایت و مدیریت صحیح با حداقل بودجه و امکانات انجام شدنی باشد و به اشکال مختلف می توان شادابی و طراوت را به کودکان و نوجوانان این مرز و بوم هدیه دهیم و در نهایت جامعه شاد داشته باشیم که
گفتم من جلو نمیام. اگر من رو شناخت روبوسی می‌کنم و الا که هیچی. دو دفعه است من رو یادش نمیاد داره به عنوان شخصِ ناشناس من رو میبوسه.
تا این رو گفتم، مادربزرگِ مادرم که چند وقتیه به اوجِ پیری رسیده و حافظه‌اش درست کار نمیکنه گفت: چه عجب، آقا جواد، از این طرفا!
بعد گفت: خدا هیچ کسی رو پیر نکنه، این آقا یک بار دیگه هم اومده بود این جا نشسته بود ولی من نمی‌شناختمش، بعد کنارِ خودش رویِ تخت رو خالی کرد و گفت بیا این جا بشین.
جالب بود یادش میومد که من رو
آرزویم سربلندی تمام کودکانی است که به من سپرده می شوند.تلاش می کنم که بتوانم از همه ی استعدادها و توانایی های آنان نهایت استفاده را بکنم.در خم یک کوچه نمانم. به فرزندانم بال و پر بدهم. آن ها را پرواز دهم واجازه ندهم که آن ها بمانند و بمانند...

کوله بارم را پر میکنم از توکل بر خدا چشمانم را لبریز میکنم از امید به فردادستانم را پر میکنم از انرژی های فراوان در انتظار صدای خنده های بچه ها می نشینم در انتظار مهردر انتظار مهربانی
کودکان چه کاری را به خوبی انجام می دهند؟ تمام کودکان دارای یک یا چند نوع توانایی هستند، هرچند که همیشه این توانایی را نزد والدین خود نشان ندهند. کودک شما ممکن است اولین فرد در خانواده باشد که مهارت ژیمناستیک داشته باشد و یا ذوقی در نواختن پیانو داشته باشد، یا ممکن است یک توانایی خاص برای خنداندن مردم داشته باشد. استعداد می تواند در هر شکلی بروز کند اما ممکن است برای بروز پیدا کردن نیاز به روشن کردن و بیرون کشیدن آن باشد. در اینجا چند نکته برا
طرح ایران مهارت چیست؟!
ایران مهارت یک طرح ملی است که به تصویب و تفاهم مشترک بین سازمان فنی و حرفه ای و وزات آموزش و پرورش رسیده است. هدف اولیه از اجرای این طرح، برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارت آموزی برای دانش آموزان متوسطه اول در دبیرستان ها و به کمک آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای می باشد.
 باید متذکر شده که هدف کلی از اجرای ایران مهارت، ایجاد روحیه کارآفرینی در بین دانش آموزان و شکوفایی استعدادها می باشد.
می توانید شیوه نامه ایران مهارت را
نشسته ام و فیلم زنان کوچک Little Women را نگاه میکنم. داستان زندگی چندتا خواهر است. هر کدام با عقاید و استعدادها و البته آرزوهای متفاوت!
یکی از شخصیت ها که جو نام دارد دختر مو بلوند و سرسختی است که به نویسندگی علاقه دارد. یک جورهایی نقش قهرمان خانواده را دارد که همه را به تکاپو و تلاش وادار میکند. یک جور امید و انگیزه خاصی برای رسیدن به چیزهایی که می خواهد در وجودش قرار داده اند.
حس خوبی که با دیدن این فیلم به من مخاطب منتقل شد مطمئنا تا سال ها اسم این

چگونگی دستیابی به تحقق آرمان های شاداب نمودن مدارس

برای بهره گیری مناسب از شرایط و امکانات برای ظهور استعدادها و خلاقیت های نوجوانان باید تحولات جدی در نگرش مدیران و مسئولان نظام آموزش و پرورش ایجاد کرد 
 به نظر من ، مدیر  مدرسه مسئولیتی بس اساسی تر و مهم تر بر عهده دارد، چرا که با روح و روان و جسم کودک و نوجوان سر وکار دارد و بالندگی جامعه و جوانان امروز و سرافرازی و اقتدار فردای آنان به حرف و شعار تنها پیش نمی رود.
ادامه مطلب
دریافت راهنمای گام اول برنامه تدبیر( آماده سازی فضای مدرسه برای آغاز سال تحصیلی ) زمان اجرا: 15 تیر 98 لغایت 31 تیر ماه 98
بیشک فضای شاداب و دوست داشتنی تاثیر زیادی در شکوفایی استعدادها، خلاقیت، پیشرفت تحصیلی، کارایی، پویایی و زندهدلی دانشآموزان دارد. مدرسه بانشاط موجب باروری جسم
ادامه مطلب
جواب پرسش صفحه 143 کتاب کاروفناوری پایه نهم پودمان هدایت تحصیلی حرفه ای
به نظر شما استعداد چیست؟ چرا باید استعداد خودتان را بشناسید؟
جواب :
استعداد یعنی توانایی ذاتی فرد در انجام یک کار یا تحصیل یک فن یا علم مانند اینکه شما ذاتا استعداد در کارهای فنی یا نقاشی یا خطاطی یا ادبیات یا  ................ داشته باشید .
این نوع مهارت و توان ذاتی و خدادادی که همان استعداد است به صورت ذاتی در شخص نهفته است. و غیر اکتسابی است . این استعدادها را خودتان به مرور زما
به نظر شما نقش دانشگاههای کشور ما در فراهم آوردن بستر مناسب برای شکوفایی استعدادها چقدر است؟
فکر میکنید اگر در کشوری علوم فنی- مهندسی گسترش پیدا کنند بی آنکه به علوم انسانی بهایی داده شود، نتیجه چه خواهد شد؟
خوندن زندگی نامه بزرگان خیلی خوبه باعث میشه بهمون انگیزه بده ولی تا کی!
به خودت بیا.
تلاش کن.
شکست بخور.
بلند شو.
.
.
.
آره آره همشو بلدین ولی خیلی چیزای دیگ هست که باعث پیشرفت فرد میشه ولی اینجا نمیشه گفت،پس یه جورایی این مطالبو به ما تلقین

برای بهره گیری مناسب از شرایط و امکانات برای ظهور استعدادها و خلاقیت های نوجوانان باید تحولات جدی در نگرش مدیران و مسئولان نظام آموزش و پرورش ایجاد کرد چرا که در تعریف مدیریت به عنوان یک رشته علمی «فرایند به کارگیری مؤثر و کارآمد منابع مادی و انسانی در برنامه ریزی و سازماندهی - بسیج منابع و امکانات و هدایت و کنترل است برای دستیابی به اهداف سازمانی و براساس نظام ارزشی مورد قبول صورت می گیرد.»
مدیر وظیفه دارد با هماهنگی و اتخاذ تصمیمات پیش
برای بهره گیری مناسب از شرایط و امکانات برای ظهور استعدادها و خلاقیت های نوجوانان باید تحولات جدی در نگرش مدیران و مسئولان نظام آموزش و پرورش ایجاد کرد چرا که در تعریف مدیریت به عنوان یک رشته علمی «فرایند به کارگیری مؤثر و کارآمد منابع مادی و انسانی در برنامه ریزی و سازماندهی - بسیج منابع و امکانات و هدایت و کنترل است برای دستیابی به اهداف سازمانی و براساس نظام ارزشی مورد قبول صورت می گیرد.»
مدیر وظیفه دارد با هماهنگی و اتخاذ تصمیمات پیش بر
مشکلات آموزشی در استان سیستان و بلوچستان
✍ابراهیم منعم زادهسیستان وبلوچستان یکی از بزرگترین استان‌های کشور ایران است که وسعتی معادل کشور سوریه دارد.مردم استان سیستان و بلوچستان از قومیتهای سیستانی و بلوچ می‌باشد که تاریخی چند هزار ساله دارد و «نجابت» و «اصالت» از جمله اوصاف بارز مردمان این دیار می‌باشد. به گزارش سازمان جهانی یونیسف، کودکان بلوچستان از باهوش‌ترین کودکان جهان به شمار می‌روند. استعدادها و ظرفیت‌های فوق‌العاده بالای
بی‌شک فضای شاداب و دوست‌داشتنی تاثیر زیادی در شکوفایی استعدادها، خلاقیت، پیشرفت تحصیلی، کارایی، پویایی و زنده‌دلی دانش‌آموزان دارد، مدرسه بانشاط- موجب باروری جسم و اندیشه کودکان و دانش‌آموزان می‌شود. انسان شاداب، پویا و پرتحرک‌ به زندگی امیدوار است و برای رسیدن به اهداف خود سرسختانه تلاش می‌کند برعکس انسان افسرده و اندوهگین ‌و بی‌تحرک، احساس خستگی، درماندگی و ناامیدی می‌کند و در برابر مشکلات، ناتوان و عاجز است و لازمه تحقق و ایج
مدرسه اگر ایستا، غم زده و میرنده باشد دانش آموزان به جای نشاط و طراوت و شادابی، انزجار و به جای مهربانی و عشق ورزی، حسادت و کینه توزی را می آموزند. در مدرسه پویا، امید به زندگی، موفقیت و کنجکاوی، شادی و طراوت تحصیلی، برانگیزنده و تحقق دهنده استعدادها و نیازهای فطری و مقتضیات آتی دانش آموزان است.
در تبیین موضوع، شاداب سازی را از ابعاد مختلف می توان بررسی نمود چرا که در ابتدا شاداب کردن محیط مدرسه در کلام به ایجاد فضای مناسب و فضاسازی ظاهری من

ایران یک اردوگاه است همان طور که می دانید، اسلام در حجاز متولد شد و برای رسیدن به رشد و تکامل بیشتر باید از آنجا خارج و در سرزمینی قرار می گرفت که از توانایی و ظرفیت لازم برای پرورش و همراهی اش برخوردار باشد.موارد زیر فقط بخشی از استعدادها و قابلیت ایران و ساکنان آن است که لیاقت تبدیل شدن به کانون بزرگ تشیع و همراهی در بزرگترین ماموریت خاتم الاوصیاء از نسل ابراهیم و اسماعیل(ع) را فراهم می آورد:1.پاکی از پیرایه های بت پرستی2.روحیه متعالی فتوت
تفاوت بین رهبر و مدیر
موفقیت، کم و بیش در دسترس همه برندها  هست، اما قله موفقیت را کسانی فتح میکنند که از رهبری بیش از مدیریت  در سازمان برخورد هستند
حاصل  تحقیقات ادوارد دمینگ نشان میدهد که  حدود %۸۵ خطاها ناشی از وجود کاستی هایی در سیستم ها و فرایندهاست تا اینکه  ناشی از کارکنان باشد.
بجای آزار کارکنان برای بهتر انجام دادن  کارهای  بد؛ کارهای بهتری را برای انجام دادن به آنها بسپارید!
واین امر مستلزم برخورداری از رهبری است !
هر تیم به یک مد
نتیجه گیریشاید در اولین نگاه احساس کنیم که انجام همه امور فوق در مدارس مستلزم پرداخت هزینه های سنگین باشد و مسلماً در مدارس دولتی چنین امکانی وجود ندارد، لیکن با کمی تأمل به این نتیجه می رسیم که انجام بسیاری از این پیشنهادات فوق می تواند با درایت و مدیریت صحیح با حداقل بودجه و امکانات انجام شدنی باشد. و به اشکال مختلف می توان شادابی و طراوت را به کودکان و نوجوانان این مرز و بوم هدیه دهیم و در نهایت جامعه ای شاد داشته باشیم که این خود باعث برو
استفاده از فرصت ها
استفاده درست و کامل از فرصت ها و استعدادها، بزرگ ترین عامل کامیابی و
خوشبختی انسان است. انسان کامل، انسانی است که در مدّت کوتاه عمر خویش، با
بهره گیری از امکاناتی که در اختیار اوست، زمینه را برای زندگی سعادتمندانه
در آخرت فراهم کند و پیش از آنکه فرصت ها را از دست بدهد و ناتوانی و سستی
وجودش را فرا گیرد، بار سفر آخرتش را به بهتیرن وجه ببندد. امیر مؤمنان
علی علیه السلام در این باره فرمود:

«ای جمعیّت انسان ها! پروا کنید، حال
ماهاویر سینگ پوگات، قهرمان کشتی، به دلیل شرایط زندگی مجبور می‌شود از تشک کشتی فاصله بگیرد. او که در آرزوی مدال طلا مانده، تصمیم دارد بعد از به دنیا آمدن پسرش، او را در مسیر قهرمانی بیندازد. اما همسر او به جای پسر چند دختر به دنیا می‌آورد و ماهاویر حس می‌کند تا آخر عمر باید حسرت مدال طلا را بخورد تا این‌که یک روز به این فکر می‌افتد چرا نتواند دخترهایش را برای تشک کشتی آماده کند؟ …
یک فیلم جذاب و دیدنی از محصولات جدید سینمای هند که تمام جایز
شاید در اولین نگاه احساس کنیم که انجام همه امور فوق در مدارس مستلزم پرداخت هزینه های سنگین باشد و مسلما در مدارس دولتی چنین امکانی وجود ندارد لیکن با کمی تامل به این نتیجه می رسیم که انجام بسیاری از این پیشنهادات فوق می تواند با درایت و مدیریت صحیح با حداقل بودجه و امکانات انجام شدنی باشد و به اشکال مختلف می توان شادابی و طراوت را به کودکان و نوجوانان این مرز و بوم هدیه دهیم و در نهایت جامعه شاد داشته باشیم که این خود باعث بروز و رشد استعداده
چکیدهبهره وری،موضوعی است که طی دهه ی گذشته به طور فزاینده ای
توجّه پژوهشگران را به خود جلب کرده است. در مفهوم کلّی، بهره وری رابطه ی
بین محصول تولید شده توسط سیستم تولیدی یا خدماتی و نهاده ای است که برای
محصول به کار می رود. همچنین بهره وری به عنوان استفاده ی کارا از منابع
برای تولید کالا و خدمات تعریف می شود ، و نیز می توان بهره وری را به صورت رابطه ی بین نتایج کار و طول زمان انجام آن ،تعریف کرد(نصیری پور،۱۳۹۰).
بهره
وری یکی ازعواملی است که د
تحقیق درباره رموز موفقیت در درس و تحصیل

↓↓  لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت  فایل:  word    (قابل  ویرایش و آماده پرینت) تعداد  صفحات:12     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : رموز موفقیت در درس و تحصیل محورهاى پژوهش: 1 ـ معناى موفقیت چیست؟ 2 ـ عوامل توفیق کدام است؟ 3 ـ نقش دوستان, معلّمان و خانواده در موفقیت دانش آموز چیست؟ 4 ـ چگونه مى توان از استعدادها بهترین بهره را گرفت؟ ...
دریافت فایل
یادم میاد امتحان که داشتیم استرس عجیبی همه وجودمان رو فرا می گرفت از اینکه اگرچه بعضی از درسها نقطه قوت اند اما امان از نقاط ضعف. مثلا برای من فیزیک و ریاضی همیشه عذاب بود. اما شاید واقعا نیاز به دلداری داشتیم. اینکه لازم نیست یه نفر عالم دهر همه چیز باشد و کافی است دنبال علاقه اش برود و اساسا همین تمایزات باعث شکوفایی استعدادها میشود. نامه ی یک مدیر مدرسه در آلمان به والدین در آستانه امتحانات واقعا جالب و البته قابل تقدیر است که آن بعد اصلی و
1.به او بفهمانید نگران او هستید:
برای این که نوجوان اجازه مداخله در مشکلات شخصی اش را به شما بدهد، به او بفهمانید نگرانش هستید و قصد کمک دارید. طوری رفتار نکنید که انگار شما همه بایدها و نبایدهای زندگی نوجوان را می دانید.مثلا، به او بگوئید:" چند وقتی است تو خودت هستی، نمی دانم چه موضوعی پیش آمده اما می توانی برای هر نوع کمکی روی من حساب کنی!"
2.آرام و با صراحت کامل با نوجوان صحبت کنید:
اگر چه شاید بسیار برافروخته و عصبانی باشید اما تمام تلاشتان را
سابلیمینال افزایش اعتماد به نفس و باور خویشتن
افزایش اعتماد به نفس و باور خویشتن مدیتیشن اعتماد به نفس ndash; شارژ کردن شما با احساس شایستگی در اغوش گرفتن باورهای قدرتمند درباره استعدادها و توانایی هایتان اعتماد به خود بدون توجه به اینکه دیگران چه میگویند تبدیل شدن به یک محرک دانستن اینکه شما قادر هستید ...
دریافت فایل
سلام به همهی بینندگان این مطلب
شاید در اولین نگاه احساس کنیم که انجام همه امور فوق در مدارس مستلزم پرداخت هزینه های سنگین باشد و مسلماً در مدارس دولتی چنین امکانی وجود ندارد، لیکن با کمی تأمل به این نتیجه می رسیم که انجام بسیاری از این پیشنهادات فوق می تواند با درایت و مدیریت صحیح با حداقل بودجه و امکانات انجام شدنی باشد. و به اشکال مختلف می توان شادابی و طراوت را به کودکان و نوجوانان این مرز و بوم هدیه دهیم و در نهایت جامعه ای شاد داشته باشی
سؤال: مگر خداوند به تشکر ما نیاز دارد؟
جواب:
هرگز! قدردانی از یک لطف، ارزشی برای ماست و نشانه انصاف ماست نه اینکه نشان نیاز خدا به نماز ما باشد. اگر معلمی به شاگردش گفت: از زحمات من قدردانی کنید و خوب درس بخوانید، شاگرد نباید خیال کند که خوب درس خواندن او و قدردانی، مورد نیاز معلم است، بلکه کمال شاگرد را می‌رساند(و منفعتش برای خود اوست نه معلم)

سؤال: اگر بناست از نعمتهای الهی تشکر کنیم، چرا حتماً نماز بخوانیم؟
جواب:
وقتی اصل لزوم تشکر را قبول
کمبود عزت نفس و فشار مقایسه خود با دیگران
کمبود عزت نفس باعث می‌شود به جای مقایسه‌ی وضعیت امروز خودمان با گذشته‌ی خودمان، به صورت دائمی مشغول مقایسه‌ی خودمان با اطرافیان باشیم. اگر چه به عنوان شعار، همه بلدند از این حرف‌ها بزنند، اما برای پیدا کردن کسانی که جرات و توانمندی دارند که خود را با دیگران مقایسه نکنند، باید چراغ در دست بگیرید و دور شهر بگردید و آخر کار هم، احتمالاً ناامید به خانه بازگردید.
کمبود عزت نفس و نقش آن در تصمیم گیری
ک
دکترای مدیریت / ارشد روانشناسی / نویسنده 24 عنوان کتاب
ابتدا رشته مدیریت حوزه کسب و کار خوندم سپس روانشناسی، برای تکمیل کارم
همیشه دوست داشتم آدما رو خوشحال کنم در واقع عاشق این کار هستم.
الان هم در جهت حل مشکلات فردی و شغلی تلاشم رو برای موفق کردن آدما در سرتاسر ایران می کنم.
در زمینه های پیدا کردن نیازها و مشکلات اصلی مردم چه در حوزه روحی / روانی
چه شغلی نزدیک 10 ساله کارهای پژوهش، تدریس و مشاوره میدم.
شاید شما یا فرزندتون هم یکی از کسانی باشی
✅ تکافل، تعاون و عهده داری
استاد علی صفایی حائری(عین-صاد)
... هرکس به قدر خود ظرفیتی دارد و به اندازه ی ظرفیت خود می تواند آب بردارد...، می تواند یک استعداد را در نظر بگیرد و گرفتاری هایش را در نظر بگیرد.
اگر این روح در ما زنده شود؛ این روح تعاون و تکافل و عهده داری و کوشش در راه حوائج و گرفتاری ها، دیگر مرگی و کمبودی نخواهیم داشت.
... اگر هر کس، یک نفر یا بیشتر از این استعدادها را در نظر می گرفت و گرفتاری های آن ها را مرتفع می کرد، کارها به خوبی اصلا
نشاط و شادابی در مدرسه باعث رشد و شکوفایی در همه ی ابعاد وجودی یک دانش آموز می شود. در محیط شاد، ذهن انسان پویا، زبانش گویا و استعدادش شکوفا می گردد. در قرن جدید سرلوحه ی تعلیم و تربیت در یک جمله خلاصه شده است. «شوق زندگی کردن را به دانش آموزان بیاموزیم» پس باید معتقد باشیم که در حقیقت رشد پایدار ما در گرو شادی پایدار است و این شادی باید در مدارس ایجاد و مدیریت شود. (صباغیان، 1384)
براى این که سلامت جسمانى و روانى کودکان، دانش آموزان، اطرافیان و خ
دانلود آزمون mmpi فرم بلند(کلید نمره گذاری پرسشنامه فرم خام پاسخنامه پروفایل)کلید آزمون mmpi فرم بلند(کلید نمره گذاری پرسشنامه فرم خام پاسخنامه پروفایل)

نام فایل :پرسشنامه چندوجهی شخصیتی مینه ­سوتا فرم کوتاه (71سوالی) کلید آزمون ۵۶۶ سوالی MMPIتعداد سوالات: ۵۶۶ سوالتعداد صفحات: ۴۴ صفحه
قسمتی از فایل
آزمون یا تست عبارت است از وسیله­ای که به طور علمی تهیه می­شود و برای اندازه­گیری عینی استعدادها و توانایی­های فردی به کار می­رود.نقش اصلی هر آزمون
ثبت نام کلاس های آموزش تخصصی بسکتبال در اردبیل شروع شد
یادگیری تکنیک ها و مهارت ها از پایه توجه ویژه به شناسایی و پرورش استعدادهاارائه بروزترین تمرینات و برنامه ها طبق آخرین استاندارد های فدراسیون جهانی بسکتبالبرگزاری مسابقات و جشنواره های متنوع درون و برون باشگاهی آموزش زبان تخصصی بسکتبال (انگلیسی)برای اولین بار در اردبیلمکانی آکادمیک و استاندارد با حلقه های متحرک در سالن ورزشی شماره یک دانشگاه محقق اردبیلیحمایت مسئولین دانشگاهی از ا
ارتباط  باور و ایمان
ایمان و اعتقاد نیز از باورهای افراد سرچشمه می‌گیرد. ایمان و اعتقاد در واقع یکی از انواع باورهای مثبت می‌باشند. مدل‌های ذهنی انسان باورهای او را می‌سازند و این مدل‌ها در ادراک و نحوه عملکرد انسان نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

ایمان و باور در رسیدن به موفقیت و پیشرفت در زندگی افراد نقش مهمی را بر عهده دارند. باور اگر با اطمینان و یقین همراه شود، به آن ایمان گفته می‌شود. ایمان نیرویی شگفت انگیز است و بر ذهن انسان بسیار تأ
نیچه در «چنین گفت زرتشت» پیامبر کهن‌سالی که به کمال رسیده را تصویر می‌کند که از کوه پایین می‌آید تا آن‌چه یافته را با مردم در میان بگذارد. زرتشت سخن سر می‌دهد که: «تصور کنید شبحی شبانه بالای سرتان می‌آید و می‌گوید از حالا هر چه تاکنون زیسته‌ای، همه‌ی دقایق و اتفاقات و کارها، از برگی که می‌افتد تا عنکبوتی که می‌رود، تا ابد تکرار می‌شود.»آن وقت زرتشت می‌پرسد: «آیا دندان می‌سایید و شبح را لعن می‌کنید یا او را فرشته مهربان می‌خوانید؟اگ
هر وقت یکی از
استعدادها یا علاقه­ مندی ­هایی که ازش لذت می­برم رو گذاشتم جلو روم و هی تصمیم
گرفتم اون استعداد و علاقه رو با آموزش­های جانبی تکمیل­ترش کنم، ناخودآگاه ازش
دلزده شدم یا ازش ترسیدم و کنارش گذاشتم!

دقیقا هرجا سعی
کردم لذت­هام رو بندازم توی بستر یادگیریِ بیشتر، بیشتر از خودم دورش کردم، بیشتر
کنارش گذاشتم و دیگه ازش لذت نبردم! تهذیب، نویسندگی، شعر، طراحی، نقاشی آبرنگ و
هزار چیز دیگه که به سرانجامی نرسیدند، فقط به همین دلیل. البته
آخرین قسمت ماقبل فینال عصرجدید یکشنبه شب پخش شد. خدا رو شکر این دو سه هفته سرمون شلوغ بود ندیدیمش! محیا به زور توی عید من رو می‌نشوند پای این برنامه و من هر شب، چند تار موی جدید سپید می‌کردم!چرا این برنامه رو نمی‌پسندم؟اول اینکه توی دوره و زمونه‌ای که فریادِ نفوذ و تهاجم فرهنگی و غربگرایی و غرب‌زدگی و به طور کلی ترویج سبک زندگی غربی توسط مسئولان فرهنگی مملکت به وضوح شنیده میشه، چطور و با چه متر و معیاری این برنامه مصداق تهاجم فرهنگی نیست و
براهین اثبات عدل الهی 
عدالت الهی

خداوند
صفات بسیار زیادی دارد اما میان آن‌ها تنها صفت عدل است که به عنوان یکی از
اصول دین و یا بهتر بگویم یکی از اصول مذهب شیعه به شمار می رود و اهمیت
بسیار زیادی دارد. اگر عدل الهی خوب بیان شود بسیاری از شبهاتی که در بحث
توحید و خداشناسی مطرح می گردد کاملا بر طرف می شود زیرا اکثر این شبهات به
عدل خدا بازگشت دارند.
عدالت خداوند
یکی از مسائل محوری و مهم در کلام ادیان
الهی، اصل عدل و حکمت است که زیر بنای بسیا
نقد رمان طوفان دیگری در راه است
نقد رمان طوفان دیگری در راه است : همیشه یک روزنه­ ایی هست که باز است، باید ببینی!

طوفان دیگری در راه است نوشته ی سید مهدی شجاعی
داستان تحول انسان­هاست، جوانی با استعداد که در اجتماعی فاسد تمام استعدادها و دارایی­ های درونیش بر باد می­ رود، این جوان ­مرد و زنش فرقی ندارد اما تنها خواستن است که هر دوی آن­ها را به خوش­بختی می­ رساند. پسری خوش استعداد که به خاطر خانواده و جامعه توسری­ خور است، تشنگی محبت، او را به
نقد رمان طوفان دیگری در راه است

نقد رمان طوفان دیگری در راه است : همیشه یک روزنه­ ایی هست که باز است، باید ببینی!

طوفان دیگری در راه است نوشته ی سید مهدی شجاعی

داستان تحول انسان­هاست، جوانی با استعداد که در اجتماعی فاسد تمام
استعدادها و دارایی­ های درونیش بر باد می­ رود، این جوان ­مرد و زنش فرقی
ندارد اما تنها خواستن است که هر دوی آن­ها را به خوش­بختی می­ رساند. پسری
خوش استعداد که به خاطر خانواده و جامعه توسری­
مشاوره تحصیلی تلفنی و مشاوره تحصیلی می تواند  اطلاعات لازم برای افزایش موفقیت تحصیلی  را ارائه دهد.
برای دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی رایگان با ما تماس حاصل فرمایید.
مشاوره تحصیلی تلفنیمشاوره تحصیلی برای دانشجویان و دانش اموزان مفید است.مخصوصا افرادی که میخواهند در کنکور موفق شوند و وارد دانشگاه شوند، می توانند بهره فراوانی  از مشاوره تحصیلی ببرند.
مشاوره ی تحصیلی به دلیل نقش مهمی که در موفقیت یا شکست دانش آموزان و دانشجویان در مسیر تحصی
توضیحات فایل:
قالب آماده برای رزومه نویس مهندسان با فرمت ورد
در این بسته ۱۰ قالب از بهترین و مرسوم ترین قالب های خام رزومه شغلی و تحصیلی را به شما ارائه کرده ایم که بتوانید به کمک آن راحت تر و سریع تر رزومه خود را بنویسید. در تصویر زیر یک نمونه از آنها را می توانید ببینید.

اگر دانشجو هستید و برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر، نیاز به تهیه رزومه دارید!
اگر فارغ  التحصیل شده و جویای کار هستید و برای پیدا کردن یک شغل مناسب باید در ابتدا رزومه خوبی
(به نام خداوندی که از سر مهر بخشش فراگیر و همیشگی دارد) سلام عزیزان انشا نمینویسم ادعا نمیکنم دانا هستم تمام حرفهای من حاصل پاکی و توبه ی من و کمک خدای بزرگم است من هیچی نیستم فقط لطف و کمک خدای بزرگ و مهربون است که به من کمک میکنه فرقی نمیکنه چند سالتون باشه چه خانم و چه آقا فرقی نمیکنه مردم چه حرفی درباره ی شما میزنند.مهم ایمان و اراده ی قوی است که داریم مهم اراده ی زیاد نسبت به انجام هر کاری است فرقی نمیکنه چه کاری باشه هر فعالیت و مشغولیتی که
عوامل عملکرد شغلی
عملکرد فردی به عنوان پیشینه‌ای از دستاوردهای شخص یا ثبت کارهای انجام
شده توسط شخص تعریف شده است( آرمسترانگ ،١۳۸۰ ). مدل‌های کمی، توسط محققان
برای سنجش عملکرد افراد توسعه یافته است( براتون و گولد ،١۹۹۹ ). مدلی از
عملکرد را با استفاده از سه متغیر ارایه کردند: این سه متغیر شامل دانش،
مهارت‌ها و استعدادها بودند که هر کارگری باید آنها را داشته باشد.همچنین تووی در سال ۲۰۰١ مدلی از عملکرد را ارایه داد که شامل داده، فرآیند و ستا
مشکلی که کشوری مثل کانادا دارع 
اینه که خب مردم هدفی ندارن،
هوا همیشه یخبندانه،
هم هوا سرده و نامناسب برای بیرون رفتن
هم کلا ویتامیندی اینجا به مردم نمیرسه.

هم بدتر ازون کالچر کالچر بریتیشه و نمیذاره مردم برن ذوق کنن و زندگی کنن.

مردم نشستن یه گوشه خونه و منتظرن زندگیشون عوض شه.
منتظرن یکی بیاد و زندگیشونو عوض کنه.

و فکر کن تو با انرژی و انگیزه وارد این کشور میشی
و توسط مرم ربوده و بلع میشی

یعنی یا از انرژی تو ترسیده و سعی میکنن با تو مبا
سلام بر همگی
من شادی را دوست دارم
شاید در اولین نگاه احساس کنیم که انجام همه امور فوق در مدارس مستلزم پرداخت هزینه های سنگین باشد و مسلما در مدارس دولتی چنین امکانی وجود ندارد لیکن با کمی تامل به این نتیجه می رسیم که انجام بسیاری از این پیشنهادات فوق می تواند با درایت و مدیریت صحیح با حداقل بودجه و امکانات انجام شدنی باشد و به اشکال مختلف می توان شادابی و طراوت را به کودکان و نوجوانان این مرز و بوم هدیه دهیم و در نهایت جامعه شاد داشته باشیم که

سی و پنجمی فستیوال فیلم کوتاه تهران , مریم صلح کارگردان فیلم «دریاچه ماهی» در رابطه اهمیت برگزاری سی و پنجمی فستیوال فیلم کوتاه تهران ذکر کرد : فستیوال فیلم کوتاه تهران که فیلم های زیادی نشان میدهد , راهی برای چشم شدن است و امیدوارم فقط فستیوال فیلم کوتاه تهران و تعدادی فستیوال کوچک دیگر نباشد . مهم ترین واقعه قبلی از برگزاری فستیوال فیلم کوتاه این است که متخصص ها و کارشناسان سینما گوش به زنگ و مهیا برای شناسایی استع
روابط عمومی ها در عصر جدید آینده، نیاز به استعدادها و افرادی خواهند داشت که مهارت و ساختار فکری درستی داشته باشند. نسل بعدی روابط عمومی، باید ترکیبی از مهارت تکنولوژی، خلاقیت، اشتیاق به فعالیت در هنر و صنعت روابط عمومی را داشته باشند.

روابط عمومی در عصر جهانی شدن در کنار استفاده شایسته و بهینه از ابزارهای رسانه ای، نیازمند درک بهتر از پیچیدگی های اجتماعی افراد است. در شرایطی که در روابط عمومیهای سنتی نیز این عامل دارای اهمیت بسزایی بود،
هر زمان در سیاست خارجی از مواضع خود کوتاه نیامدیم و محکم ایستادیم، نتیجه بهتری گرفتیم.
این در حالی است که هیچ‌وقت نتوانسته‌ایم از ابزارهای خود در دیپلماسی بین‌الملل فوتبال استفاده کنیم و از همه بدتر این‌که اعضای ما زمانی متوجه تصمیمات سیاسی و غیرورزشی می‌شدند که کار از کار گذشته بود و باید به این تصمیمات تن می‌دادیم؛ میزبانی نکردن از تیم‌های عربستانی از این دست تصمیماتی است که به آن تن دادیم و تبعات آن به اینجا رسیده است.
بازی ندادن اع
جلب رضایت و اعتماد کامل مشتریان، هدفی است که شرکت کرمان موتور را مصمم نموده ضمن حفظ و بهبود مداوم کیفیت، همگام با پیشرفتهای نوین علمی در صنعت خودروسازی، سازمان خود را تعالی بخشیده و زمینه های مناسب جهت رشد و شکوفایی استعدادها، توسعه روحیه کار تیمی، همدلی و مشارکت عمومی تمامی کارکنان در کلیه فعالیتهای موثر بر کیفیت را ایجاد نماید. لذا هدف انجام این تحقیق بررسی تاثیر مدیریت بازاریابی بر فروش خودروهای چینی شرکت کرمان موتور  تعیین شد.این پژو
گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، با ملحق شدن ادن هازارد به رئال مادرید، کهکشانی ها بازیکنی با استعدادهای فراوان را به ترکیب خود اضافه کرده اند؛ یکی از این استعدادها، قابلیت دریبل زنی هازارد است.
ادن هازارد در فصل 19-2018 و در بین همه بازیکنان 5 لیگ معتبر اروپایی، سومین دریبل زن برتر (از نظر تعداد دریبل موفق) بعد از صوفیان بوفال سلتاویگو (144 دریبل موفق) و آلن سن ماکسیمن (143 دریبل موفق) بود. هازارد با 138 دریبل موفق، حتی از لیونل مسی با 134 دریبل هم نم
ستوان یکم پاسدار میثم شریفیان فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام علی (ع) بخش حبیب آباد به مناسبت هفته دفاع مقدس در پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته حبیب آباد مورخ 5 مهر 98 اظهار داشت: مقاومت جواب می‌دهد! نزدیک چهل سال از آغاز جنگ می‌گذرد؛ اما دفاع مقدس هیچ‌گاه از حافظه تاریخی این ملت پاک نخواهد شد. این حماسه بزرگ درس‌های فراوانی برای ملت دارد که بازخوانی آن در این ایام می‌تواند راهگشای بخشی از مشکلات زمانه ما باشد:
1ـ درس بزرگ هشت سال مقاومت آن
با سلام و عرض ادب خدمت اعضای محترم انجمن.
انجمن های علمی دانشجویی به عنوان نهادی علمی امکان فعالیت جمعی دانشجویان علاقه مند و داوطلب مشارکت در این فعالیت ها را در زمینه های گوناگون علمی با همراهی اساتید فراهم میسازد و به عنوان نهادی که عهده دار پویایی و شکوفایی استعدادها و پدیدآورنده و تقویت کننده روحیه ی پویایی علمی و درنهایت توسعه ی علم که همان رسالت دانشگاه میباشد،عمل نموده و در مسیر دستیابی به اهداف مشخص که مهمترین آن ایجاد روحیه خودب
رمان " باخانمان"
( مارلو . هکتور ۱۳۹۲. باخانمان . مترجم مهرداد مهدویان .ناشر پیدایش)
"پرین" نام دختری است که به تازگی پدر خود را از دست داده است . پس از مرگ پدر او همراه مادرش برای پیدا کردن خانواده پدری و پدر بزرگش راهی شهر ماروکور می شود . در بین راه ، مادرش بیمار می شود و پس از گذشت چند روز به دلیل شدت یافتن بیماری اش از دنیا می رود . پرین اگرچه تنها شده و تقریبا هیچ پولی ندارد ، ولی با امید به خدا و با اعتماد به استعداد خدادادی اش به مسیر ادامه می د
1- تأسیس بانک جایزه و تشویق دانش آموزان با ارائه کارت امتیاز 2- برپایی جشن های شادی و مسابقات مختلف 3- تقویت و توسعه بازدیدهای علمی و تفریحی 4- تشکیل نمایشگاه های متعدد با مشارکت دانش آموزان از دست سازهای کارهای تحقیقی امور آموزشی و پرورشی 5- ورزش صبحگاهی به صورت دسته جمعی قبل از شروع کلاس 6- دعوت از دانش آموزان موفق مدرسه جهت صحبت سرصف 7- تشویق و تقدیر از فعالیتهای کوچک و کم ارزش از نظر دیگران 8- زیبا و جذاب کردن محیط مدرسه و استفاده از رنگ های شادی
1- تأسیس بانک جایزه و تشویق دانش آموزان با ارائه کارت امتیاز 2- برپایی جشن های شادی و مسابقات مختلف 3- تقویت و توسعه بازدیدهای علمی و تفریحی 4- تشکیل نمایشگاه های متعدد با مشارکت دانش آموزان از دست سازهای کارهای تحقیقی امور آموزشی و پرورشی 5- ورزش صبحگاهی به صورت دسته جمعی قبل از شروع کلاس 6- دعوت از دانش آموزان موفق مدرسه جهت صحبت سرصف 7- تشویق و تقدیر از فعالیتهای کوچک و کم ارزش از نظر دیگران 8- زیبا و جذاب کردن محیط مدرسه و استفاده از رنگ های شادی
دایره میله اتوبوس رو چسبیده و از بالا به صفحه گوشی مثلث نگاه میکرد. مربع دقیقا جلوی من نشسته بود و نمیتونستم چهره اش رو ببینم ولی نیمرخ مثلث و صفحه گوشی دستش  توی میدان دیدم بود.
مثلث تند و تند انگشت شستش رو روی صفحه گوشی بالا پایین و چپ و راست میکرد و از یک عکس پروفایل میرفت سراغ دیگری. دایره و مربع هم خیمه زده بودن روی صفحه گوشیش.منم سرمو مثل هندوانه ی روی رحل بین دوتا دستام قرار داده بودم و تماشاشون میکردم.
ظاهرا مثلث به تازگی توی یه گروه تلگ
آرتور گوبینو (1882-1816) فرضیه‌های نژادی را مفهوم کلیدی در توضیح تاریخ جهان و بشریت می‌دانست. به نظر وی نژاد نیروی محرکه و عامل تعیین‌کننده در اوج یا سقوط تمدن‌ها و فرهنگ‌ها بوده و بدین سبب رشد و سقوط تمدن‌ها و فرهنگ‌ها تنها یک مسئله‌ی نژادی است!
گوبینو تعداد نژادهای انسانی را به سه نژاد اصلی تقلیل داده بود: سفید، زرد، سیاه. به نظر گوبینو هر نژاد صفات جسمی و روحی معین، ثابت و مشخص و غیرقابل تغییر خود را دارد که منشأ آن خون پاک اولیه است!
به نظر
اگه اشتباه نکنم کتاب دوم دبستان بود. یه عده تو صف نونوایی سنگکی بودن و یه پسر بدون صف میرفت که نون بگیره ...
یادمه تو اون داستان یه حدیث از مولا علی بود که «آنچه برای خود می پسندی برای دیگران نیز بپسند».
تو همون دوران بچگی اینقدر جالب بود این جمله برام که می تونم بگم در تمام سال های بعد از اون همیشه تو ذهنم بود و البته کم هم نمیشنیدم این حدیث رو در این مدت.
وقتی بعد از مدرسه وارد محیط بزرگتر دانشگاه شدم، دیدم همیشه هم آدم ها اون چیزی که برای خودشون
روابط عمومی ها در عصر جدید آینده، نیاز به استعدادها و افرادی خواهند داشت که مهارت و ساختار فکری درستی داشته باشند. نسل بعدی روابط عمومی، باید ترکیبی از مهارت تکنولوژی، خلاقیت، اشتیاق به فعالیت در هنر و صنعت روابط عمومی را داشته باشند.
روابط عمومی در عصر جهانی شدن در کنار استفاده شایسته و بهینه از ابزارهای رسانه ای، نیازمند درک بهتر از پیچیدگی های اجتماعی افراد است. در شرایطی که در روابط عمومیهای سنتی نیز این عامل دارای اهمیت بسزایی بود، د
روابط عمومی در عصر جهانی شدن در کنار استفاده شایسته و بهینه از ابزارهای رسانه ای، نیازمند درک بهتر از پیچیدگی های اجتماعی افراد است. در شرایطی که در روابط عمومیهای سنتی نیز این عامل دارای اهمیت بسزایی بود، د
اگه اشتباه نکنم کتاب دوم دبستان بود. یه عده تو صف نونوایی سنگکی بودن و یه پسر بدون صف میرفت که نون بگیره ...
یادمه تو اون داستان یه حدیث از مولا علی بود که «آنچه برای خود می پسندی برای دیگران نیز بپسند».
تو همون دوران بچگی اینقدر جالب بود این جمله برام که می تونم بگم در تمام سال های بعد از اون همیشه تو ذهنم بود و البته کم هم نمیشنیدم این حدیث رو در این مدت.
وقتی بعد از مدرسه وارد محیط بزرگتر دانشگاه شدم، دیدم همیشه هم آدم ها اون چیزی که برای خودشون
رومن کرزناریک در کتاب چگونه شغل دلخواه‌مان را پیدا کنیم این فاکتورها را برای یک شغل رضایت‌بخش لیست می‌کند:
۱- معنا
۲- آزادی
۳- شادی
یعنی هرچه شغل ما بیشتر این سه احساس را در ما ایجاد کند، ما بیشتر از شغلمان راضی خواهیم بود. به تفکیک به آنها خواهیم پرداخت و در انتها هم به پرسشنامه در مورد رضایت شغلی خواهیم رسید.
معنادار بودن شغل
حاضرید یک عمر به کاری مشغول شوید که میدانید فایده‌ای ندارد؟ فرض کنید شما مسئول شمردن برگه‌های باطلۀ روی میز مدی
مشاوره جنسی
نیاز جنسی یکی از اصلی ترین و قوی ترین نیازهای انسانی است که اگر به شیوه ای صحیح و سالم برطرف شود، موجب آرامش انسان می شود. در یک جامعه سالم و پویا، ساده ترین نیازهای انسان ها ارضا می شوند تا بتوانند بر استعدادها و مهارت هایشان تمرکز کنند و به خودشکوفایی برسند. اما متأسفانه همیشه همه چیز آن طور که باید پیش نمی رود. بسیاری از افراد ازدواج می کنند و انتظار دارند که بتوانند در نزدیکی با کسی که دوستش دارند و رابطه جنسی با او به آرامش برس
-جلب محبت : 
اگر کودکی دارید که عادت هایش شما را خشمگین می کند ، تضمین می کنم که عادت هایش ، عادت های خود شماست .مشگل را در درون خود حل کنید تا آن ها نیز خود بخود عوض شوند .
. محبت زمانی از راه می رسد که کمتر از هر موقع دیگر انتظارش را داریم و در جستجوی آن نیستیم .
شکار عشق ، هر گز یار درستی را به ارمغان نمی آورد .تنها عطش و بدبختی می آفریند .عشق هیج گاه برون از ما نیست ، درون ماست . 
. هر گز اصرار نورزید که عشق بی درنگ بیاید . شاید هنوز آماده آن نیستید یا
بی‌شک فضای شاداب و دوست‌داشتنی تاثیر زیادی در شکوفایی استعدادها، خلاقیت، پیشرفت تحصیلی، کارایی، پویایی و زنده‌دلی دانش‌آموزان دارد، مدرسه بانشاط- موجب باروری جسم و اندیشه کودکان و دانش‌آموزان می‌شود. انسان شاداب، پویا و پرتحرک‌ به زندگی امیدوار است و برای رسیدن به اهداف خود سرسختانه تلاش می‌کند برعکس انسان افسرده و اندوهگین ‌و بی‌تحرک، احساس خستگی، درماندگی و ناامیدی می‌کند و در برابر مشکلات، ناتوان و عاجز است و لازمه تحقق و ایج
من خیلی کم تلوزیون نگاه می‌کنم. می‌توانم بگویم تقریبا دیدن تلوزیون از برنامه‌های زندگی‌ام حذف شده اما تک و توک برنامه‌هایی هستند که گاهی مرا به نشستن مقابل تلوزیون مجاب می‌کنند. پیش‌تر ماه عسل و قصه‌هایش را دنبال می‌کردم و ماه‌های اخیر گاهی می‌نشستم به تماشای برنامهٔ استعدادیابی عصر جدید.دیشب نتایج فینال پخش شد و فصل اولش به پایان رسید. از آنجایی که من از کل تلوزیون فقط همین یک برنامه را دنبال می‌کردم به‌نظرم آمد که بد نیست نظر خود
مقدمه :اگر نگاهی به اطرافمان بیندازیم، انبوهی از وسایل برقی را خواهیم دید. امروزه زندگی بدون وسایل الکتربکی غیر ممکن شده است. پس برای استقلال و همگامی با رشد جهانی نیازمند متخصصانی هستیم که با اندوختن توشه علمی به کسب تکنولوژیهای جدید اقدام کنند. با نگاهی اجمالی به صنعت در می یابیم که در ابتدا (از رنسانس با قرن بیستم) تمام ابزارها و صنایع، مکانیکی بوده اند و مهندسی عموماً به طراحی و ساخت این وسایل مکانیکی اطلاق می شد، اما با به کارگیری ا
«١٥٥»وَ لَنَبْلُوَنَّکُمْ‌ بِشَیْ‌ءٍ مِنَ‌ الْخَوْفِ‌ وَ الْجُوعِ‌ وَ نَقْصٍ‌ مِنَ‌ الْأَمْوالِ‌ وَ الْأَنْفُسِ‌ وَ الثَّمَراتِ‌ وَ بَشِّرِ الصّابِرِینَ‌ و قطعاً شما را با چیزى از ترس،گرسنگى،زیان مالى و جانى و کمبود محصولات، آزمایش مى‌کنیم و صابران(در این حوادث و بلاها را)بشارت بده. نکته‌ها: خداوند متعال،همه‌ى انسان‌ها را آزمایش مى‌کند،امّا آزمایش و امتحان همه یکسان نیست.تمام جهان،صحنه آزمایش و تمام مردم حتّى پیامبران نی
صبح بیدار شدم،پرده رو که کشیدم،پنجره رو که باز کردم،اندکْ نور که خودشو پهن کرد رو رنگای فرش،فنچا که به صدای بلند خوندن..نورُ رنگُ آوا که در هم آمیخت،روزِ من بین یک عالمه زندگی شروع شد..
لبام آروم میخندیدن،قلبم گشاده بود،هوا خوشرنگ..و من از دل انگیزی لحظه کیفور،رفتم سراغ کابینت لیوانها و دلم ماگ تو زردمو خواست..صبحانه خوردم و روبه روی طلاییِ پرده،سحرِ هوا و سفیدیِ آسمان نشستم و انگار جادو شدم...رفتم به رویا..دلم به تاپ تاپ افتاده بود و به خودم
انسان داراى دو بعد فردى و اجتماعى‏
انسان دارای یک هویت یا خودِ فردى و یک هویت یا
خودِ اجتماعى است،[1] از این‏رو همان‏گونه که موظف
به خودشناسى، خودآگاهى و خودسازى فردى است، مى ‏باید به خودشناسى، خودآگاهى و
خودسازى اجتماعى نیز بپردازد. به سخنى دیگر، آدمى به همان سان که باید از ظرفیت‏ ها،
دارایى‏ ها، فرصت‏ ها، نیازها، استعدادها، بایسته‏ ها، وظایف و کاستى‏ هاى خود آگاهى
داشته باشد، به‏ عنوان یکى از اعضاى پیکره اجتماع نیز مى ‏باید بر ارزش
چکیده
دانش ‌آموزان مهم ‌ترین رکن نظام آموزش و پرورش هر کشوری محسوب می ‌شوند. شاد زیستن برای کودک به همان اندازه مهم است که تغدیه خوب، محبت کردن و حفاظت از او اهمیت دارد، زیرا سلامت روحی و روانی و فیزیکی و جسمانی او را تامین می‌ کند. عواملی که می ‌تواند این سرمایه ملی را برای رشد بهینه و کیفی آماده سازد، مهارت ‌های رفتاری است که در محیط آموخته می ‌شود نه فقط محفوظات علمی. نشاط و شادابی در مدرسه باعث رشد و تکامل همه ابعاد وجودی یک دانش ‌آموز
چگونه یاد بگیریم؟
«یادگیری» عبارت است از آثاری که محیط از طریق حواس (بینایی، شنوایی، بویایی، چشایی و لامسه) بر ذهن انسان برجا می‌گذارد. این آثار به صورت تغییراتی کم و بیش دایمی در «رفتار بالقوه» یادگیرنده به وجود می‌آید. بدیهی است که آثار عوامل موقتی و زودگذر، مانند خستگی، دارو، عوامل انگیزشی و تغییرات ناشی از رشد (پختگی) یا بلوغ، یادگیری محسوب نمی‌شود؛ ضمن آنکه یادگیری، فقط آن چیزی نیست که به صورت تغییرات رفتاری (عملکرد) تجلی می‌کند، بل
به نام حضرت دوست
تابستان 98، تابستان عجیبی بود، پر از اتفاقات کوچک و بزرگ، پر از تجربه های تلخ و شیرین، شیرینی هایی که طعمشان همچنان زیر زبانم است و با هر بار مرور آن ها لذت می برم، و تلخی هایی که همچنان در خاطرم هستند و با هربار یادآوری شان، بیش از پیش ناراحت می شوم.
تابستان با همه تلخی ها و شیرینی هایش، هرچه که بود، مدتی است به پایان رسیده است. اما چه کنم که آن شیرینی ها و تلخی ها همچنان همراه هستند...
می خواهم کمی درباره "باشگاه هنر و رسانه نوجو
«به نام خدایی که در همین نزدیکیست»

و اما قربِ نوعِ دوم که قربِ بنده به خداست.انسان به صورتِ ابتدایی از خدا دور است و در دورترین فاصله ها قرار دارد. رابطه‌ی قرب رابطه‌ی طرفین است، اما در موردِ خدا و انسان مستثناست.لذا در موردِ انسان قرب به کار برده نمی‌شود بلکه تقرّب به کار می‌رود. تقرّب یعنی نزدیک نیستیم ولی باید کاری کنیم که قرب پیدا کنیم.

رفتن به سوی خدا هم ۴ مرحله دارد که در قرآن ذکر شده است:
۱. «وَافعَلوا الخَیرَ لَعَلَّکُم تُفلِحون»
با شرکتی وارد مرحله دوم مصاحبه شدم.
این مطلب، مطلب خوبی بود که خواندم.
دوست عزیز، معمولا جلسه دوم مصاحبه، گفت‌وگویی میان تو و یکی از تصمیم‌گیرندگان اصلی شرکت است. اگر هنوز با مدیر استخدام دیدار نکرده‌ای، به احتمال زیاد او کسی است که با تو مصاحبه خواهد کرد. مدیر استخدام کسی است که اگر شغل مورد نظر را بپذیری، رئیس آینده تو خواهد بود. اگر قبلا با مدیر استخدام ملاقات کرده‌ای، در مصاحبه دوم احتمالا با مدیر او دیدار خواهی کرد.مطمئنم که در مصاحبه
سخنی با والدین گرامی در
مورد درس کارو فناوری

عواملی نظیر افزایش تعداد دانش آموزان ، لزوم
توجه به استعدادها و تفاوت های فردی ،گسترش علوم و تکنولوژی، و توسعه رشته ها و
گرایشهای تحصیلی و شغلی،تجدید نظر در نظام آموزش و پرورش  کشور را ضروری ساخته است.

تحول جامعه از حالت سنتی به صنعتی، مسائل و
مشکلات فراوانی را خصوصاً در زمینه ی اشتغال موجب می شود. در جریان صنعتی شدن و
رسیدن به خود کفایی ، به نیروی متخصص و ماهر نیاز مبرمی دارد.

در مدرسه نباید فقط
مدیریت استعداد
مدیریت استعداد به پیش‌بینی سرمایه انسانی مورد نیاز یک سازمان برای رسیدن به اهدافش و برنامه‌ریزی برای پاسخ درخور به این نیاز اشاره دارد. محبوبیت این رشته با انتشار پژوهشی از مک‌کینزی اند کامپنی در سال ۱۹۷۷ میلادی و چاپ کتابی در سال ۲۰۰۱ یا عنوان «جنگ بر سر استعداد» افزایش یافت.مدیریت استعداد، کاربرد مجموعهای از فعالیتهای یکپارچه است که سازمانها با استفاده از آن از تأمین (جذب، حفظ، انگیزش و توسعهٔ) نیروهای مورد نیاز خود-در
کوچینگ زندگی چیست؟دکتر مرضیه نزاکت الحسینیاز شورای نویسندگان خانه­ تاب­ آوری
در یادداشت گذشته، تعاریف کوچینگ زندگی و کوچینگ کسب و کار را ارئه کردیم. در این یادداشت از میان انواع مختلف کوچینگ زندگی، به معرفی کوچینگ حرفه­ ای[۱]، کوچینگ فرزندپروزی[۲]، کوچینگ توسعه­ ی فردی[۳]، و کوچینگ بازپروری[۴] می­ پردازیم. از آنجایی که هدف از  کوچینگ زندگی بهبود کیفیت ابعاد مختلف زندگی افراد است، باید در نظر داشته باشیم که انواع مختلف کوچینگ زندگی در عین

خلاقیت های مردم در دوران قرنطینه باعث شده که چیزهایی که قبلا یاد نداشتیم ولی الان پیشرفت روحی وعلمی کرده ایم و میتوان گفت که استعدادها شکوفا شده است.تجربه نشان داده است که محدودیت ها اگرچه شرایط سخت خود را به همراه دارد اما از سویی دیگر می تواند منجر به شکوفایی ایده های جدید و خلاقانه در انسان و به تبعِ آن جامعه گردد. استفاده مفید از اوقات فراغت و خانه نشینی می تواند حتی موجب افزایش انگیزه و خلاقیت شما باشد و احساس مفید بودن با افزایش سطح ر
سخنی با والدین گرامی در
مورد درس کارو فناوری

گرایشهای تحصیلی و شغلی، نظام آموزش و پرورش  کشور را ضروری ساخته است که تجدید نظر کند.

در مدرسه نبای

عنوان کامل پایان نامه :

بررسی رابطه رهبر عضو و اعتماد به همکاران با رضایت شغلی کارکنان گروه صنعتی فومن شیمی

قسمتی از متن پایان نامه :

– تعاریف رضایت شغلی
رضایت شغلی به مجموعه احساساتی که فرد نسبت به شغلش دارد، اطلاق می شود. فرد با رضایت شغلی بالا احساس مثبت و فردی که از شغلش ناراضی است، احساسی منفی نسبت به شغلش دارد. وقتی افراد درباره نگرش های کارمند صحبت می کنند، منظورشان همان رضایت شغلی است. در حقیقت این دو واژه معمولاً به طور مترا
فرانسه به نقاط ورود مهاجران بسیار بزرگتر از آنچه که قبلاً تجربه کرده بودند تبدیل شده است. در چنین شرایطی قانونی درمورد مهاجرت کنترل شده ، حق پناهندگی مؤثر و ادغام موفق در 11 سپتامبر 2018 منتشر شده است.
قانون پناهندگی و مهاجرت دارای 3 هدف است:
قدم به قدم حفاظت از افراد
بهبود حق اقامت افراد آسیب پذیر: حق اقامت فرانسه برای افراد ذینفع از حمایت های فرعی ، افراد بی تاب و اعضای خانواده آنها تضمین خواهد شد. محافظت از دختران جوان در برابر خطرات FGM با ساده
کیم اونگ یونگ (متولد۸ مارس ۱۹۶۲)یک نابغه‌ی کره‌ای است. نام او در کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان باهوش‌ترین فرد دنیا با ضریب هوشی ۲۱۰ شناخته شده‌است. مدت کوتاهی بعد از تولد کیم شروع به نشان دادن توانایی فوق العادهٔ فکری خود کرد. او در ۶ ماهگی شروع به صحبت کردن کرد و در ۲ سالگی می‌توانست زبان‌های کره‌ای، ژاپنی، آلمانی و انگلیسی را بخواند. او در ۵ سالگی قادر بود مسائل پیچیده دیفرانسیل و انتگرال را حل کند. همچنین نقاش و شاعر شگ
قفسه‌ کتابفروشی‌ها پر است از کتاب‌هایی که می‌خواهند به شما یاد دهند، چگونه زندگی بهتری داشته باشید و این مسئله حکایت از آن دارد که این روزها ما انسان‌ها خیلی از زندگی‌مان راضی نیستیم و می‌خواهیم برای رشد و پیشرفت آن گامی برداریم.اما حتماً متوجه شده‌اید عمر این کتاب‌ها در قفسه کتابفروشی چندان طولانی نیست و دیری نمی‌پاید که کتاب‌های جدید با عناوین وسوسه‌انگیزتر و همان محتوای تکراری و کلیشه‌ای جای آن‌ها را می‌گیرند. اما چرا کتاب‌ه
شخصیت حضرت زهرا(س) از ادراک ما خارج است
حجت الاسلام علی سرلک گفت: شخصیت حضرت زهرا (س) از ادراک ما خارج است. آن هایی که اهل معنا هستند و می‌فهمند و حکیم هستند می گویند که ما نتوانستیم این ابعاد را بشناسیم.
به گزارش ایکنا، مهر نوشت: حجت الاسلام علی سرلک گفت: شخصیت حضرت زهرا (س) از ادراک ما خارج است و همان قدر می‌دانیم که درباره ایشان گفته شده: انسیه الحوراء. جنبه انسانی ایشان و وجوه زمینی ایشان در نهایت رشد و کمال و شکوفایی استعدادها بود. ایشان یک
سخنی با والدین گرامی در
مورد درس کارو فناوری

گرایشهای تحصیلی و شغلی، نظام آموزش و پرورش  کشور را ضروری ساخته است که تجدید نظر کند.

در مدرسه نبای

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها